Ralli.net • Goodwood festivaalit Englanti
Kirjaudu sisään    UKK

Etusivu » Yleinen autourheilukeskustelu » Off-topic - vapaa sana





 Sivu 1/1 [ 3 viestiä ] 



Kirjoittaja Viesti

Tarkasta kirjoittajan nimi
 Viestin otsikko: Goodwood festivaalit Englanti
 Viesti Lähetetty: 08.07.2012 12:03 
Poissa
Yleinen
Yleinen
Avatar

Liittynyt: 14.01.2005 01:00
Viestit: 295
Onko kokemuksia tapahtumasta kellään? Mielessä itsellä käynyt, että jos joku vuosi kävisi? Miten liikkuminen , majoitus ja onko käymisen arvoinen tapahtuma?


Ylös 

Tarkasta kirjoittajan nimi
 Viestin otsikko: Re: Goodwood festivaalit Englanti
 Viesti Lähetetty: 09.07.2012 00:43 
Poissa
A-Junnu
A-Junnu
Avatar

Liittynyt: 04.05.2004 00:00
Viestit: 90
Paikkakunta: Ilmajoki
Tuli käytyä viikkotakaperin Lauantaina tuolla Goodwoodissa 8)

Ei voi kuin suositella jokaiselle joka tunnustautuu autofriikiksi. Kalustoa on enemmän kuin ehtii päivässä kunnolla katsoa. Kuvia tuli räpsittyä 640kpl vaikka akut meinas loppua keskenkaiken.

Rallikalustoa oli suhteessa vähän, verrattuna rata-vehkeisiin ja lokasuojattomiin. Uudempaa urheiluauto-kalustoa oli kans aika vakuuttavasti esillä 8)

Junalla pääsee kätevästi lähelle Goodwoodia, vaikkapa Lontoosta Victorian asemalta Arundelin pikkukaupunkiin. Sieltä sitten pitää tietysti olla joku muu kyyti tapahtumapaikalle.

Majoitukset kannattaa hankkia tosi ajoissa, vaikkapa nyt heti ensi vuodeksi... , kapasiteettia ei paljoa ole lähialueilla.

Aamulla 6:30 oli sopiva aika ajaa parkkialueelle, ei tarvinnut jonotella ja 7:00 pääsee sisään alueelle. Liput kannattaa ostaa netistä valmiiksi. Vaikka noin aamusta aloittaa, nähtävää riittää taatusti iltaan saakka.

Jos lontoon-murre taipuu, kannattaa ostaa ohjelmalehti-paketti, sillä paketissa on mukana korva-radio, josta kuulee koko ajan selostuksen, joka muuten kuuluu vain osalla alueesta kaiuttimista.


Ylös 

Tarkasta kirjoittajan nimi
 Viestin otsikko: Re: Goodwood festivaalit Englanti
 Viesti Lähetetty: 10.07.2012 20:49 
Poissa
B-junnu
B-junnu
Avatar

Liittynyt: 01.02.2005 01:00
Viestit: 21
Paikkakunta: Päläkäne
Goodwood festival of speed- tapahtumassa ei ole tullut käytyä mutta Goodwood revival on tapahtumana tosi hieno kokemus !

Ainakin Revivalissa oli juna-asemalta järjestetty bussikuljetus kisapaikalle ja takas non-stoppina, maksoi punnan pari. Helpotti elämää ettei tarvinnut ottaa vuokra-autoa ja olivat kohtis sujuva tapa liikkua ainakin kun oli heti aamusta ajoissa liikkeellä. Ja samoin siellä tuli ohjelman mukana korvanappi-raadio mikä helpotti ohjelman ja kisojen seuraamista.


Ylös 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
 
 Sivu 1/1 [ 3 viestiä ] 




Etusivu » Yleinen autourheilukeskustelu » Off-topic - vapaa sana


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: kms2260, rulle ja 13 vierailijaa

 
 

 
Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia viestejäsi
Et voi lähettää liitetiedostoja.

Hyppää:  

Kirjaudu






Unohtuiko käyttäjätunnus/salasana?
Rekisteröidy

Etsi